10 způsobů, jak získat návštěvnost vašemu firemnímu blogu

Firemní blog je v dnešní době důležitou součástí prezentace, neboť dokáže zásadním způsobem navýšit návštěvnost stránek z organického vyhledávání, odkazů i sociálních sítí. Většina eshopistů o tom již ví a blog provozuje. Podívejme se na to, jak potenciál ještě navýšit.

Získejte návštěvnost vašemu blogu

Blog se skvělým obsahem je pro každý e-shop doslova poklad. Přináší návštěvnost z vyhledávačů, sociálních sítí či odkazů z dalších stránek. Účinnost blogu je závislá především na vaší aktivitě. Studie vytvořená Hubspot.com uvádí 3,5x vyšší návštěvnost u blogů, které měsíčně přidají 16 a více příspěvků, oproti těm, které zveřejňují 0-4. Kromě čisté návštěvnosti blog pomáhá vytvářet povědomí o vaší značce, odpovídat zákazníkům na otázky či posilovat jejich loajalitu. Je tak zřejmý i pozitivní dopad na počet konverzí.

Vytvářejte kvalitní obsah

Přínosná díla jsou základní podmínkou toho, aby váš blog fungoval a byl mezi lidmi oblíbený. Takový obsah zpravidla:

  1.  pokrývá úplně nové téma
  2. zpracovává již existující téma lépe než konkurence;
  3. staví na již existujících informacích, které zpracovává z nového pohledu.

První případ je velmi náročný a zpravidla se vám podaří jen tehdy, pokud podnikáte ve zcela novém oboru. Naprostá většina kvalitního obsahu tak spadá do druhého a třetího bodu. Již existující témata lze zpracovat více do hloubky nebo naopak zjednodušit dle cílové skupiny. Téma můžete uchopit z jiného pohledu, ukázat nové souvislosti, obrázky, infografiky či použít jiné pro čtenáře přínosné doplnění. Ideální témata napoví zpracovaná analýza klíčových slov.

10 strategií, jak získat návštěvnost vašeho blogu

Máte-li kvalitní obsah, který je zaměřený na relevantní témata k vašemu podnikání, je na čase začít blog propagovat. Krátce představíme 10 z možných strategií, které lze libovolně kombinovat.

1. Sdílení na sociálních sítích

Sdílení článků na Facebooku, Twitteru, LinkedInu a dalších sociálních sítích je naprostým základem u firemních i soukromých blogů. Atraktivní obsah na Facebooku rozhodně propagujte i s menším rozpočtem, zobrazí se většímu počtu uživatelů a můžete tak získat nové zákazníky. Ukázkou je propagace stránky We Love Cycling, která odkazuje na článek z oblasti cyklistiky.

fb_propagace

2. Zapojte newsletter

Zásobujte příjemce newsletteru kvalitním obsahem a zvýší se vám nejenom míra prokliků na stránky, ale zároveň i počet objednávek.

3. Oslovte další společnosti

Existuje spousta lidí a společností, které hledají atraktivní informace, nebo mají sice založený profil na sociálních sítích, ale aktivně jej nevyužívají. Zeptejte se jich, zda mají zájem o obsah s odkazem na váš web. Především vaši dodavatelé, odběratelé, dropshipping, affiliate či další partněři budou rádi za kvalitní tematická díla, zatímco dosah vaší značky poroste. Také lze zkusit blogery či další výrazné osobnosti, jejichž publikum by mohl váš obsah zajímat.

4. Navnaďte specialisty

Pokud se témata vašeho blogu dotýkají působení expertů z určitých oborů, můžete je oslovit s žádostí o rozhovor či přímo sepsání článku výměnou za uvedení odkazu na jejich stránky. Takové řešení má přínos pro obě strany. Vy získáte nový atraktivní obsah pro vaše čtenáře a specialista zpětný odkaz. Samozřejmě nezapomeňte daného člověka označit také na sociálních sítích, aby se příspěvek zobrazil i jeho publiku.

5. Napište příspěvek na jiný blog

Podobně jako v bodě 4 i vy můžete napsat příspěvek na tematický blog jiného člověka či společnosti. Nezapomeňte v něm uvést aktivní odkaz na vaše stránky, aby vás čtenáři mohli následovat. CEO Shopsys.cz, Petr Svoboda, takto před několika dny přispěl na web Startitup.cz

startitup_publikace

6. Komentujte tematické blogy

Vzkazy na tematickém blogu pomáhají navázat vztahy s vlastním blogerem i jeho čtenáři. Pokud jsou vaše komentáře užitečné nebo alespoň zábavné, určitě i nebude vadit občasný tematický odkaz na váš web.

7. Přispívejte na fórech

Na tematickém fóru mohou vaše příspěvky lidem pomoci a navíc je navnadíte na vaše stránky. Udržujte si zde dobrou pověst a lidé budou odkazy následovat.

8. Použijte Social Locker

Social Locker je aplikace, která čtenářům skryje část článku a uvolní jej až tehdy, kdy jej čtenář sdílí na sociální síti. Tímto způsobem můžete zabezpečit opravdu zajímavý obsah, odkaz ke stažení e-booku, promo kód a jiné části článku, o které zákazník opravdu stojí. Aplikaci lze využít například na WordPressu.

9. Soutěže a dárky

Čtenáře na blog zaručeně přilákají soutěže a dárky, které jim budete rozdávat. Tento způsob hojně využívá například Slevomat, který tak získává nové zákazníky. Na soutěžní příspěvek je samozřejmě třeba odkazovat i e-mailem a na sociálních sítích, aby se ke čtenářům dostal. Ukázka pochází z blogu Slevomat.cz

slevomat_vyletovnik

10. Publikujte starší články na jiných stránkách

Pokud máte na svém blogu opravdu výborná díla, bylo by škoda nechat je upadnout v zapomnění. Můžete domluvit jejich publikování s mírnými úpravami na jiných stránkách s uvedením odkazu.

Vytvářejte a propagujte

Kvalitní obsah má potenciál přinést vám čtenáře i nové zákazníky. Pokud jej již vytváříte, ujistěte se, že se k lidem skutečně dostane. Čím déle budete důsledně blogovat a díla propagovat, tím lepšího efektu na SEO a prodeje dosáhnete.

Článek byl vytvořen pro Shopsys.cz

Leave a Reply

Naše adresa

Napište nám