5 důvodů, proč vám produktové video přinese nové zákazníky

Video obsah je jedním z pilířů moderního marketingu. Kdo jej nepoužívá, ochuzuje se o část potenciálních zákazníků a tržeb. Představíme 5 důvodů, proč vám produktová videa přinesou nové klienty a navýší obrat.

Vine ikona produktová videa

Video obsah se v posledních letech stal velmi populárním. Podle posledního průzkumu TNS Aisa z roku 2012 chodí na internet 80 % obyvatel ČR ve věku 16-65 let a téměř 70 % z nich sleduje na síti video a filmy. To jsou téměř 4 miliony lidí, které můžete produktovým videem oslovit. Trend zároveň naznačuje, že počet těchto lidí se bude stále zvyšovat. Video se tak stává neodmyslitelnou součástí e-commerce a některé projekty, především e-learningové, jsou na něm přímo postavené.

Zde je 5 důvodů, proč byste jej měli začít používat i vy.

1. Vyhledávače preferují video

Video s klíčovými slovy přináší stránkám dodatečné hodnocení, takže se ve výsledku zobrazí na vyhledávací dotaz výše. Google preferuje jako zdroj YouTube, které vlastní, takže pokud nahrajete na YouTube video a do vlastních stránek jej pouze vložíte, bude to mí vliv na váš page rank. Vaše video bude navíc možné nalézt nejenom na Google, ale i YouTube či Seznamu.

Pro větší efektivitu je ideální vkládat videa na stránku s klíčovými slovy, takže například video o vašem produktu bude mít nejlepší SEO efekt na stránce s textovým popiskem daného produktu. Nezapomeňte doplnit klíčová slova i do názvu videa, jeho popisu a štítků.

2. Video se snadněji šíří

Lidé mnohem raději sdílí video obsah, než ten textový. Na sociálních sítích se málokdy setkáte s tím, že by uživatelé mezi sebou šířili popisky produktu. Oproti tomu sdílení videí je na denním pořádku a to včetně těch produktových. Pokud vytvoříte kvalitní a zábavné video, uživatelé internetu se o jeho rozšíření postarají z podstatné části sami.

Příkladem takového videa ze současné doby je reklamní kampaň Kofoly.

3. Zaujmete i lenochy

Čtení textu vyžaduje mnohem více soustředění, než sledování videa. To je naopak velmi jednoduché, zábavné a člověk jím dokáže strávit i na několik hodin. Propracovaným videem tak sdělíte informace širší skupině příjemců. Většina lidí chce číst pouze to, co je samotné zajímá. Oproti tomu video je mnohem stravitelnější a shlédne jej i část uživatelů, kteří by si text s podobným obsahem nepřečetli.

4. Video pojme více informací a emocí

U produktového videa to platí mnohonásobně. Můžete zkusit popsat váš produkt slovy, ale většinou pomocí několika vět či odstavců vytvoříte v očích příjemce vytvoříte pouze mlhavou představu o tom, co nabízíte a jaké to má pro zákazníka výhody. Pokud přidáte obrázek, je již vše zřetelnější. A s videem můžete nejenom ukázat, jak váš produkt vypadá, ale také jak se používá a jaké pocity z něj bude příjemce mít.

5. Navážete důvěru a osobní kontakt

Videa jsou jedním ze způsobů, jak zaujmout zákazníky, kteří preferují osobní kontakt. Na stránky lze přidat jednoduchý pozdrav, popřípadě video, které poodkryje zákulisí společnosti. Pokud zákazník uvidí, kdo danou společnost vede, či jak se v ní pracuje, začne vám více důvěřovat. Dalším krokem může být například přidání chatu s operátorem, které v zákazníkovi rovněž vyvolá pocit, že jste mu při výběru k dispozici.

Příkladem může být představení společnosti KCT Data zaměřené na firemní klientelu.

Trendem jsou krátká videa

Firmy v Americe již posouvají trend dále. S rozmachem rychlého mobilního připojení vznikla sociální síť Vine zaměřená právě na mobilní zařízení, která umožňuje sdílení až šestivteřinových videí. Potenciální zákazník se tak dozví o vaší značce a produktech krátce, rychle a bez přílišné datové náročnosti. Podívejte se například na výtvor Samsungu.

Článek byl vytvořen pro Shopsys.cz

Leave a Reply

Naše adresa

Napište nám