Proč mít na webu blog

Moderní webová prezentace se neobejde bez blogu. Obsah je král a SEO jeho věrná choť. Nestačí mít jedno, nebo druhé, důležité je oba prostředky vzájemně kombinovat.

Obsahový marketing

SEO a klíčová slova

Začněme u SEO. To se skládá z několika částí, jednou z nich je optimalizace pomocí klíčových slov. Jejich význam jsem již rozebíral v článku Klíčová slova a jejich využití při optimalizaci, takže pouze stručně zopakuji to nejpodstatnější. Každý web charakterizují klíčová slova. Tento například copywriting, SEO, online marketing. Lidé zmíněná slova hledají a mým úkolem, jakožto člověka starajícího se o online marketing, je dostat pojmy na web v rámci tzv. onpage optimalizace.

Teoreticky bych mohl jednoduše napsat „SEO SEO SEO SEO SEO“ a hned mám na webu 5x klíčové slovo SEO. Před několika lety to tímto způsobem opravdu fungovalo, jenže od té doby se algoritmus upravující vyhledávání zásadně změnil.

Obsah je král…

V současné době není důležitý pouze výskyt klíčového slova na stránce, ale také oblíbenost zdroje a míra aktualizace. Při tom je zřejmé, že článek opakující stále stejná slova příliš oblíbený nebude. Lidé jej zobrazí a do několika vteřin opustí.

Oproti tomu přínosný obsah, který čtenáře zaujme a baví, má mnohem vyšší šanci na internetu uspět. Lidé ho mohou dokonce sdílet mezi sebou. Vyhledávače jej pravidelně indexují a doporučují. Z hlediska SEO je jeho hodnota mnohonásobně vyšší.

…SEO královna

Aby měla tvorba obsahu pro web význam, musí obsahovat témata zaměřená na cílovou skupinu. Tato témata se dají charakterizovat klíčovými slovy, čímž se kruh uzavírá. SEO optimalizace jsou převážně analýzy, soubory nástrojů, které říkají, jak to udělat, aby se web zobrazoval na předních příčkách vyhledávání. Tvorba obsahu tyto nástroje uvádí v život.

Optimalizace bez blogu je královna vládnoucí malému království. Obsah bez SEO je král bez zákonů. Pouze oba společně dokážou vytvořit web, jehož bohatství Google a Seznam zobrazí na předních příčkách.

Leave a Reply

Naše adresa

Napište nám